ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13005042
*
nr 1300 5042
Spegel
1800-tal, mahogny, 164x84 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 januari 2020
kl 20:52:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 20:01:06
1
100 kr
12/1 14:59:19
2
150 kr
12/1 15:47:00
3
200 kr
12/1 18:14:32
4
400 kr
13/1 18:04:59
2
300 kr
13/1 18:04:59
4
350 kr (Budbetjänt)
13/1 19:04:51
5
450 kr
13/1 20:34:14
1
500 kr
13/1 20:35:39
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1300 5042
Spegel
1800-tal, mahogny, 164x84 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/1 20:01:06 | 1 | 100 kr |
12/1 14:59:19 | 2 | 150 kr |
12/1 15:47:00 | 3 | 200 kr |
12/1 18:14:32 | 4 | 400 kr |
13/1 18:04:59 | 2 | 300 kr |
13/1 18:04:59 | 4 | 350 kr (Budbetjänt) |
13/1 19:04:51 | 5 | 450 kr |
13/1 20:34:14 | 1 | 500 kr |
13/1 20:35:39 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27